30 октября 2018 года- Проект НОК Украины «OlympicLab». Ментальная тренировка

 В Одесі відбувся модуль «Ментальне тренування» в рамках проекту НОК України «OlympicLab», який проходить за підтримки The Coca-Cola Foundation. Участь в заході взяли спортивний психолог Олександр НЕГАТУРОВ та срібний призер Олімпійських ігор Олена КРАВАЦЬКА.

olimpiklab2

Стислий семінар з психологічної підготовки для юних представників одеського фехтування та карате, серед яких були і новачки, розпочав Олександр НЕГАТУРОВ. Спеціаліст відразу перейшов безпосередньо до цілей, які спортсмени перед собою ставлять, про місце, яке займає психологія на різних етапах змагань. При цьому він активно підключив до бесіди і юних спортсменів, змушуючи їх замислитися над мотивами, які рухають ними під час занять спортом. Олександр Віталійович наголосив на тому, що у спортсменів повинна бути ціль, яка гріє, яка повинна мотивувати. Таке питання було задане і Олені КРАВАЦЬКІЙ, яке відновила в цьому році кар’єру після народження дитини.

«Моя ціль - золота медаль Олімпійських ігор», - такою була відповідь спортсменки.

olimpiklab3

olimpiklab4

olimpiklab5

Говорячи про психологічний аспект у завоювання олімпійської медалі в Ріо, саблістка відзначила, що в цьому їй дуже допоміг досвід участі в особистому турнірі на тій же Олімпіаді. Вперше виходячи на олімпійський поміст та, вона не впоралась із хвилюванням, програла в першому ж бою, але зробила висновки, і вже в командному турнірі зуміла розкрити свій потенціал.

Далі були розглянути ще ряд аспектів психологічної підготовки.

Продовжувався модуль «Ментальне тренування» близько години – і залишили його учасники в доброму гуморі і з новими знаннями, зокрема, юні спортсмени.

olimpiklab6

Олена КРАВАЦЬКА, срібний призер Олімпійських ігор 2016 року:

- Завжди приємно ділитися досвідом з юним поколінням. Хочеться зарядити їх мотивацією, щоб у діток запалювалися очі. Під час заходу згадала олімпійські уроки після Ріо – такі ж враження. Бачиш ці очі дітей, які палають: ти мотивуєш дітей, а вони – тебе.

А що стосується психології, то це, дійсно, основа великих перемог. Ми б на Олімпіаді в Ріо і до срібних медалей не добралися, якщо б з нами не працював би наш психолог Андрій Колосов. То ж психологічна підготовка – це дуже важливо.

Олександр НЕГАТУРОВ, спортивний психолог:

- Дуже гарні враження після участі в цьому проекті. Дуже приємно, що діти підходили і після завершення заходу – дякували за лекцію. Треба частіше зустрічатися, тому що спортивна психологія – це наука, якою треба займатися, як і безпосередньо тренінгом. Мало м’язи готувати, треба готувати й голову. Цим треба починати займатися в той час, коли ти вже хочеш досягнути якихось серйозних висот в спорті, виграти чемпіонат світу, наприклад, до цього цієї теми торкатися і не треба.

Ростислав КУЧЕРЕНКО, юний фехтувальник:

- Фехтування – це цікавий ефектний вид спорту, де задіяні практично всі групи м’язів. Коли виходжу на доріжку, я відчуваю кайф, радість. Мотивую себе новими досягненнями, адже хоча завжди бути першим. Сьогоднішній захід був дуже корисним для мене – мені розповіли про те, як треба налаштовуватися на змагання, як готуватися так, щоб не було зайвого мандражу, щоб завжди бути психологічно готовим та зарядженим на перемогу.

Нікас ОБУХОВ, юна фехтувальниця:

- Сподіваюсь, що завдяки інформації, яку я сьогодні отримала, зможу досягати перемог на змаганнях. Взагалі, мене не треба заставляти йти на тренування, у мене є бажання займатися фехтування. От і все. І ніяких відмовок бути не може. Ми бачили сьогодні призера Олімпійських ігор Олену Кравацьку і, слухаючи ії розповідь, мотивуєш себе, щоб перемагати на всіх змаганнях. А батьки, у свою чергу мене мотивують.

olimpiklab67jpg

По закінченню модулю юні спортсмени отримали від відділення НОК України в Одеській області. Після чого, звісно, зробили фото на згадку.

Відзначимо, що модуль відбувся в спортивній школі Одеської обласної Федерації фехтування.

Прес-служба відділення НОК України в Одеській області